900,00 TL KDV Dahil
975,00 TL KDV Dahil
900,00 TL KDV Dahil
975,00 TL KDV Dahil

Söz - Nişan Çikolataları

Akşama, yeni bir hayata adım atmak için kız evine gideceksiniz. Eh! Eliniz boş gidemezsiniz tabi ki… Ağzınızı tatlandıracak, muhabbetinize renk ve tat katacak bir lezzetle bu akşamı taçlandırmaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet” ise o halde en güzel söz nişan çikolataları kategorisinden şöyle güzel bir model hazırlayalım.

Söz ve nişan geceleri, muhabbetin en koyu olduğu günlerdir ve uzun yıllar aile içinde konuşulur. Eşler arasında şakası yapılır, çocuklara anlatılır ve daha ilginç bir şekilde gece düzenlenmişse dillere destan olur ve tüm davetliler arasında uzun süre konuşulan bir geceye dönüşür. Kız istemeye giderken tabi ki “acı kahve” içmeden dönemezsiniz, zaten buna da izin vermezler. Şöyle bol köpüklü, tuzlanmış balık gibi bir kahve içtikten sonra kesinlikle birkaç sürahi su içmeniz gerekecek şimdiden söylemesi… Ama bir de bu işin tatlandırıcı boyutu var, merak etmeyin söz nişan çikolataları, içtiğiniz bol tuzlu kahveden sonra rahatlamanıza yardımcı olacaktır, eh! Tabi kız tarafı size de ikram ederse… Şaka, şaka elbette ikram edecektir. Peki, bu konuda hazırlıklarınız tamam mı? Yani akşama kız istemeye giderken söz çikolatanız hazır mı? Hazır değilse buyurun sitemizden sizin için güzel birkaç öneride bulunalım…

 

Tek Taş Yüzüklü Gold Söz - Nişan Çikolatası

Söz veya nişana giderken çikolatayı tek başınıza götürmeniz sizi kurtarmaz, bunun için bir de tektaş bir yüzük götürmeniz gerekir. Biz, bunu sizin yerinize düşündük ve tektaş yüzüklü gold söz nişan çikolatası hazırlayarak sizlere sunduk. İçerisinde 4x4 cm Melodi marka sütlü fıstık krokanlı kalın çikolata üzerine kurdele ve ithal metal tek taş yüzük ekleyerek hazırladığımız söz nişan çikolatası paketi, içerisinde 20 çikolata ile neşeli bir akşam geçirmenize yardımcı olacak.

 

Makaslı Gümüş Söz - Nişan Çikolatası

Şık bir çikolata ile kız istemeye veya nişan yapmaya giderseniz, sevdiğinizi de ailesini de memnun edebilirsiniz. Öyle ki yeni nesil söz ve nişan çikolataları, sadece klasik bir paket içerisinde sunulmuyor. Bunun aksine son derece şık bir paketle sunuluyor ve üzerine bazı objeler ekleniyor. Makaslı gümüş söz nişan çikolatası da bunlardan biridir. Paket içerisinde 4x4 cm Melodi marka sütlü fıstık krokanlı kalın çikolata üzerine kurdele ve ithal metal taşlı makas hazırladığımız çikolata, 20 adetten oluşuyor. Bu paketi seçmeniz emin olun ki karşı tarafın çok hoşuna gidecektir.

 

Pembe Çiçekli İsimli Söz - Nişan Çikolatası

Biraz daha kız tarafını düşünerek bir hazırlık içerisine girmek isterseniz de yine söz nişan çikolatası modelleri imdadınıza yetişecektir. Son derece şık bir şekilde hazırlanılarak sizlere sunduğumuz pembe çiçekli isimli söz nişan çikolatası, akşam ki tuzlu kahveden sonra hem ağzınızı tatlandıracak hem de sevdiğinizin bir ömür aklında kalmasını sağlayacaktır. 4x4 cm Melodi marka sütlü madlen çikolata üzerine sargı olacak şekilde hazırlanmış 50 adet çikolata bulunan bu paket, beklediğinizden çok daha fazlasını sizlere sunacaktır.

 

Kız İsteme Çikolataları

Kız istenirken eli boş gitmek, unutulmayacak bir gafa imza atmak demektir. Çiçeğinizi hazırladıktan sonra bir de kız isteme çikolataları arasından güzel bir model seçmeniz, hem gafta bulunmaktan kurtulmanızı sağlayacak hem de daha şık bir gecenin, unutulmaz yüzü olmasını sağlayacaktır. Birbirinden farklı modellerle tasarlanan tepsili söz çikolatası modelleri arasında gezinerek hoş bir model seçebilir, kız istemeye giderken hem daha havalı olabilir hem de sıradanlaşmış tatlıları götürmenin ötesinde daha şık bir ikramda bulunabilirsiniz. Modellerimizi inceleyerek karar verin, çikolatanız sözünüz olsun…

Söz ve Nişan Çikolatası Nedir?

Sevgililik döneminde, çiftler evliliğe doğru adım atmak isterler. Aileler tarafından da adı konulsun gibi cümlelerle sık sık karşılaşırlar. Uzun bir süreçten geçecek olan çiftlerin ilk sınavı söz kesme ve nişan merasimidir.

Söz kesmek, çiftler ve aileler tarafından resmiyete dökülmesidir. Evlilik kararının verildiğini ve bağlılığı temsil eden yüzükler, söz kesiminde takılır. Söz esnasında evlenecek çiftlerin aileleri de merasim esnasında tanışmış olurlar. Bazı çevrelerde kız isteme ile söz kesimi aynı gün olur. Fakat bazı yörelerde ise kız istedikten bir kaç gün sonra söz kesimi olur.

Öncelik olarak kız tarafının ailesinin uygun olduğu gün belirlenir. Bu günde erkek tarafının ailesi, kız tarafını ziyaret eder. Kız tarafı evde sunacakları ikramlıkları hazır edip erkek tarafını bekler. Söz merasimi evde olacağı için fazla kalabalık olmaz. Her iki ailede yakın akrabalarını davet ederler. Söz merasiminin olduğu gün kız tarafı masayı süsler. Masaları süslenirken başta bir konsept belirlemek işlerini oldukça kolaylaştıracaktır.

Söz Nişan Hediyeleri ile Hayatınızı Tatlandırın

Söz masasının konsepti, nişan masasına göre daha sade süslenilir. Erkek tarafı kız tarafına geldiklerinde söz çiçeğini ve kız isteme çikolatasıyla gelir. Getirilen çikolata göze ve damağa hitap etmelidir. Çünkü söz ve nişan merasiminde en önemli detay hiç şüphesiz damat adayının şekeridir. Kaliteli şeker aynı zamanda güzel ve rengarenk bir ambalaj içerisinde olabilir. Gelin ve damat adayının isimleri yazan bir ambalajda seçilebilir. Çikolata genelde gümüş bir tepsi içerisine konulur ve süslenir. Bazı yörelerde tatlı götürmekte makbuldür. Fakat bizlerde çikolata götürmek daha makbuldür. " Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım" misali de buradan karşımıza çıkıyor.

Söz kesmenin öncesinde aile üyeleri sohbet ederek birbirlerini dahi iyi tanırlar. Sohbet sırasında kahveler içilirken "Allah’ın emri Peygamberin kavliyle kızınızı oğlumuza istiyoruz" cümlesiyle konuya girilir. Kızın ve aile bireylerinin de fikirleri alınarak çiftin evlenmesine müsaade edilir. Söz merasimi yaparlar. Gelin adayı sade ve şık kıyafet tercih eder. Kız tarafı gümüş tepsinin içerisine kurdele ve makas koyar. Tepsiyi kız kardeşi tutar ve yüzükleri takarlar. Erkek tarafı da geline sözde bilezik takar.

Böylece evlilik adımının ilkini tamamlamış olurlar. Söz kesiminden bir süre sonra aileler bir araya gelerek nişan tarihini belirlerler. İstenirse nişan töreni de evde yapılabilir. Fakat nişan salonlarında yapılması tercih ediliyor. Sözde az kişi yani akrabalar davet edilirken, nişanda çevrede ki dostlarınızda davet edersiniz. Bu yüzden nişan solonda yapılması tercih ediliyor. Nişan tarihi belirlendikten sonra nişan davetiyesi tanıdıklara dağıtılır. Kız tarafı ve erkek tarafı nişan için hazırlıklara başlarlar.

Söz ve nişanda gelin ve damada hediyeler alınır. Nişanda ise geline ve damada bohça hazırlanılır. Gelin bohçasını erkek tarafı hazırlar ve bu bohçayı nişan günü geline verir. Aynı şekilde damat bohçasında kız tarafı hazırlar. Gelin bohçasının içerisinde elbise, ayna, makyaj seti, parfüm, çikolata ve çiçek gibi hediyeler bulunur. Aynı zamanda erkek tarafı gelinin akrabalarına da kıyafet ve çikolata alırlar.

Damat bohçasının içerisinde, traş seti, deodorant, kravat, terlik, gömlek, kemer, cüzdan, kolonya ve çikolata bulunur. Bu setlerin hepsini ve daha fazlasını nişan tepsisi, aksesuarları, nişan pastasını, çikolatasını ve daha birçok şey alınır. Çikolatalar süslenmiş şık gümüş tepsinin içerisinde gelen misafirlere ikram edilerek ağız tatlandırılır. Çikolatalarınızı aksesuarlı veya isminize ve tarihe uygun yaptırabilirsiniz. Hediyeler ve çikolatalar günün anlamına yakışır kalite de olmalıdır.

Söz Nişan Hediyeleri İçin Doğru Adres: Tatlistan.com

Sözde ve nişanda alabileceğiniz Çikolataları tarihi ve ismine uygun olarak tatlistan. Com sitesinde yaptırabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla tatlistan. Com sitesinden bulup alabilirsiniz. Tatlistan. Com sitesi avukatlar günü, polis, sağlıkçılar günü gibi her güne uygun çikolata çeşitleriyle, kalitesiyle göz doyuruyor.

Lavanta çiçekli söz nişan çikolatası, çiçekli ve dantelli söz nişan çikolatası, isimli, tarihli, kutulu söz ve nişan çikolatası gibi birçok çikolatayı istediğiniz şekilde ve uygun fiyata bulabilirsiniz. Süslenmiş tepsi içine konmuş hazır vaziyette söz ve nişan çikolataları da bulabilirsiniz. Sitede sevgilinize, arkadaşınıza da hediye gönderebileceğiniz birçok çeşit var.

Doğum günü çikolataları, yıl dönümü çikolataları, bebek çikolataları, yeni iş, meslek çikolataları gibi birçok seçenek mevcut. Kişiye özel, isme özel ve fotoğraflı ambalaj modellerinin bulunması siteyi farklı kılıyor. Ayrıca kişiye özel kolonya ve makaronlu çiçekli hediye seti de bulunuyor.

Söz Nişan Çikolataları İle Önemli Günlerinizi Kutlayın

Sözün ve nişanın vazgeçilmezi çikolatalardır. Her özel günlerde olduğu gibi sözde ve nişanda konsepte uygun bir masa ve çikolata aksesuarlarla göz kamaştırır. Sözünüz ve nişanınız olduktan sonra da, nişanlınıza güzel bir çikolata hediye gönderebilirsiniz. Sevgiler günü çikolatası, kupa, söz ve nişan tarihinize uygun çikolatalar hediye edebilirsiniz. Ayrıca anneler gününde annenize özel iyi bir çikolata hediye edebilirsiniz. Söz ve nişan çikolataları alıp ikram edip ağzınızı tatlandırın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR