Tükendi
485,00 TL KDV Dahil
495,00 TL KDV Dahil

Trüf Çikolata

Bazı insanlar için çikolata demek mutluluk demektir. Günümüzde çikolata çeşitleri çok fazla vardır. Hemen hemen her markanın çeşit çeşit çikolatası bulunuyor ve çikolatalı pastalarda hayatımızda çok çeşitlilik gösteriyor. Bu çikolataların bir tanesi de trüf çikolatadır. Trüf çikolata insanlar tarafından çok sevilen bir çikolatadır. İnsanlar tarafından bu çikolata her zaman sevilen çikolataların arasındadır.

Kendi arasında trüf çikolatalarda çok fazla çeşit vardır. Çikolatalı trüf yuvarlak top şeklinde bir çikolatadır. Çikolatalı trüf ilk olarak 1895 yılında Fransa'da Antoine Dufour tarafından yapıldı. Trüf çikolatanın diğer bir adı trüfle olarak biliniyor. İçini bitter çikolata ve süt kreması dışını ise fındık, kakao ve eritilmiş çikolata oluşturuyor dışını isteğinize göre değişim yapabilirsiniz fındık katmadan sade, cevizli, bademli tercih edebilirsiniz.

Çikolatalı trüf eşsiz tadı ile sizlere mağazaların camekanlarından göz kırpıyor. Her insan Çikolatacı dükkanına gittiği zaman ilk aklına trüf çikolata geliyor. Her insan kendini mutlu etmeyi ister eğer sende kendini çikolata ile mutlu edeceksen çikolatalı trüf tam sana göre bir çikolatadır.

Trüf Çikolata Çeşitleri

Her çikolatanın çeşitleri olduğu gibi trüf çikolatanın da çeşitleri vardır. Çikolatalı trüf çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Amerikan trüf çikolata
  • Avrupa trüf çikolata
  • İsviçre trüf çikolata

Bu çeşitleri ile biliniyor. Amerikan trüf çikolata çeşidi yarım yumurta şeklide yapılıyor. Dış kısmı ise sütlü çikolata veya süt yağı tercih ediliyor. 1980'lerde San Franciscolu çikolatacı Joseph Schmidt bu trüf türünü ilk yapandır. Bu çikolata da graham krakerinin kırıntıları ya da fıstık ezmesi de tercih ediliyor. Bu çikolata da fıstık ezmesi yada fındık parçaları daha çok tercih ediliyor. Avrupa trüf çikolata kakao tozu, süt tozu, şurup ve yağdan oluşur. İsviçre trüf çikolata ise eritilmiş çikolata süt kreması ve tereyağından yapılır. İsviçre trüf çikolatasını Amerikan ve Avrupa trüf çeşitlerinden ayıran özelliği ise raf ömrünün çok az olmasıdır alındığı zaman birkaç gün içinde tüketilmesi gerekiyor.

Trüf Çikolata Fiyatları

Trüf çikolata çeşitleri çok çeşitli olduğu için tercih eden insanların istekleri de artmaktadır. Bu çikolatanın fiyatları alacağınız çikolata çeşidine değişim gösterecektir alacağınız çikolatanın miktarına yada kutusuna göre fiyat değişim gösterir. Bu çikolataları ister mağazalardan isterseniz internet üzerinden temin edebilirsiniz. İnternet adresinden alacağınız trüf çikolatalar güvenli bir şekilde size ulaşacaktır. Fiyatlar konusunda net bir rakam vermek çok zordur çünkü insanların trüf çikolata almak için önünde çok çeşit vardır ve insanların ne kadar alacağını tahmin edemeyeceğiniz için net rakam vermek çok zordur. Trüf çikolatalar görüntüsü ile gözlere çok güzel görünen keyifle yiyebileceğiniz çikolatalar arasında yer alır. İsteğinize göre kutu yada sepet içinde tercih edebilirsiniz.

Trüf Çikolata Nedir?

Çikolatalar arasında en çok tercih edilen trüf çikolata, çikolata sevenler için çok tercih ediliyor. Trüf çikolata şekli itibari ile domalan mantarı andırır. Çikolatanın içi ganaj dışı çikolata ya da kakao tozu ile yapılıyor. Trüf çikolatanın iç kısmı çok önemlidir ganaj denen kısma ağıza geldiği zaman bitter çikolata tadı ve sonsuz mutluluk veren çikolata dış kısmı ile de fındık parçacıkları ile insanlara mutluluk veriyor. Trüf çikolatalarının dışında Hindistan cevizi de tercih ediliyor insanlara daha güzel görünmek için dışına daha çeşit parçacıklar eklemişlerdir ister fındık parçacıkları ister Hindistan cevizi ister badem parçacıkları isterse ceviz parçacıkları ile tercih edilir. Çikolatalı trüf büyülü tadı ile mutluluğu damağından ruhunuza taşır. Bu eşsiz tat ile kendinizi şımartabilir ve sevdiklerinizi de şımartabilirsiniz. Çünkü çikolata insana mutluluk veriyor. Çikolatalı trüf içindeki yumuşak ganaj ve yoğun çikolata tadı ile sizi mutluluğun zirvesine çıkaracaktır.

Trüf Çikolata İle Hayatınızı Tatlandırın

İnsanları mutlu eden çikolatalar hayatımızın hemen hemen her anında bulunuyor. İster kahve yanında ister çay yanında her zaman bir çikolata bulmak mümkündür bazen de mutlu günlerinizi çikolata ile taçlandırmak istersiniz. Örneğin bir doğum günü kutlamasında güzel bir kutu çikolata ile partnerinizi şımartabilirsiniz. Trüf çikolatalarda bu günler için vardır. Bu özel günler için hediyeler her zaman ilk akla gelen trüf çikolatalardır.

Trüf çikolataları evde yapmanın da çok basit bir yanı vardır. Malzemelerini bir araya getirdiğiniz zaman kısa sürede yapacağınız bir çikolatalı çeşididir. Evde yapabilmeniz için gerekecek malzemeler bitter kuvertür çikolata, süt kreması, toz kakao, benmari usulü eritilmiş çikolata ve üzeri için isteğe göre fındık, badem ve ceviz gibi malzemeleri vardı. Trüf çikolatanın yapımında en önemli unsur yapıldıktan sonra bir saat kadar buzdolabında bekletilmesi gerekiyor çikolatanın şekil alabilmesi için biraz donması gerekiyor. Trüf çikolata tadını bitter kuvertür çikolatasının yoğun aromasından alıyor. İnsanları en çok mutlu eden çikolata türleridir bunların başında ise trüf çikolata geliyor. Trüf çikolata ile evinizi ve ailenizi her zaman mutlu edebilirsiniz.

Trüf Çikolata İçin Doğru Adres: Tatlistan.com

Teknoloji geliştikçe internet de hayatımıza daha çok giriyor artık insanlar alışverişlerini en çok internet üzerinden alıyor. İnternetten yapılan alışverişler site güvenliğine göre değişim gösteriyor eğer güvenli bir siteden alışveriş yaparsanız gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Güvenli bir site nasıl anlaşılır diye sorarsanız alışveriş geçmişine bakarak ya da müşteri memnuniyetine bakarak anlayabilirsiniz. Trüf çikolata için de internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Güvenli bir site bulduktan sonra keyifle alışveriş yapabilirsiniz. Trüf çikolata için en güvenilir site olarak tatlistan.com geliyor. Birçok çeşit trüf çikolata bulunan site de keyifle ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Bu siteden ister kendinize ister de sevdiklerinize hediye gönderebilirsiniz site size bu güzel özelliği de sunuyor. İstediğiniz bütçeye göre çikolatalı trüf seçip alabilirsiniz. Siteden alışveriş yaptıktan sonra sitede sipariş takibi de yapılıyor böylece içiniz daha da rahat edecektir. En leziz trüf çikolatalar uzman ekipler tarafından yapılıp avantajlı fiyatlara satılıyor.

Trüf Çikolata İle Önemli Günlerinizi Kutlayın

Özel günlerini kutlamak için insanların ilk aklına gelen çikolatadır. ister babalar gününde babanıza, ister anneler gününde annenize trüf çikolata ile kutlayabilirsiniz. Eşinize doğum gününde, evlilik yıldönümünde ve sevgililer gününde alacağınız bir trüf çikolata ile eşinizi şımartabilirsiniz. En çok çikolata alındığı yer insanların en mutlu olduğu gün olan söz ve nişan için alınmaktadır. Bu günlerde insanlar en iyi çikolatayı seçip en iyi şekilde süsleyip götürüyor. Bu günlerde de alınan çikolatanın en başında trüf çikolata geliyor. Eşinizi eğer mutlu etmek isterseniz illa önemli bir gün olmasına gerek yoktur sıradan bir günde de trüf çikolata alıp eşinizi mutlu edebilirsiniz. Önemli günlerimizin vazgeçilmezi olan trüf çikolata, çikolatalar arasında en çok tercih edilen çikolatadır. Ya da eşiniz tarafından size kendi eliyle yaptığı bir trüf çikolata ile sizi eşiniz de mutlu edebilir. İster internet üzerinden ister mağazalardan isterse kendi evinizde yapabilirsiniz. Trüf çikolata en çok internet üzerinden tercih ediliyor. Güvenli bir site olan tatlistan.com üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR